Infolinia

Zadzwoń do nas!

od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00

tel. 22 112 01 22

Konto

Logowanie do konta

Nie pamiętasz hasła?


Nie posiadasz jeszcze konta?

Zamknij

Tablice ostrzegawcze

Tablice ostrzegawcze BHP zaliczane są do najważniejszych oznaczeń umieszczanych w budynkach użyteczności publicznej oraz zakładach pracy. Wśród nich znaleźć można m.in. tabliczki informujące o awarii urządzenia, bliskim kontakcie z instalacją gazową czy też zagrożeniu związanym z niską zawartością tlenu. Sprawdź ofertę naszych tabliczek ostrzegawczych BHP i zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników! 
 

Produkty

Strona:

z 1

Tablice ostrzegawcze BHP – dlaczego należy je stosować?

Tablice ostrzegawcze BHP to oznaczenia, które mają na celu ostrzegać przed konkretnym zagrożeniem lub potencjalnym niebezpieczeństwem, na które narażone są osoby znajdujące się w miejscu pracy. Dzięki nim dana osoba ma możliwość podjęcia odpowiednich kroków w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. W rezultacie tabliczki ostrzegawcze pomagają w zmniejszeniu wypadków w miejscu pracy, a w wielu przypadkach mogą również pośrednio ratować życie.

W naszym sklepie internetowym Grawernia.pl oferujemy szeroki wybór tablic ostrzegawczych BHP, które wykonane są z wytrzymałego tworzywa PCV, odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Na każdej tabliczce przygotowany został kolorowy nadruk uzyskany za sprawą technologii UV. Nasi klienci mogą wybierać spośród tablic ostrzegawczych podklejonych taśmą piankową lub przeznaczonych do samodzielnego montażu.

Jak rozpoznać i gdzie umieścić tabliczkę ostrzegawczą BHP?

Tablice ostrzegawcze BHP mają zazwyczaj kształt żółtego trójkąta lub prostokąta, na którym widnieje czarny napis i stosowna grafika. Takie oznaczenia powinny być umieszczane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo związane z pracą na danym stanowisku (np. czynniki chemiczne, fizyczne lub mechaniczne), a także w tych miejscach, w których jesteśmy narażeni na kontakt z niesprawnym urządzeniem. Warto podkreślić, że wszystkie tabliczki ostrzegawcze BHP powinny spełniać wymagania normy PN-EN ISO 7010, a także te dotyczące znaków bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy.