Nie czekaj! Tylko do końca roku rabat -5% Na wszystkie produkty Złóż zamówienie za min. 100 zł WPISZ KOD: ZIMA2023

Infolinia

Zadzwoń do nas!

od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00

tel. 22 112 01 22

Konto

Logowanie do konta

Nie pamiętasz hasła?


Nie posiadasz jeszcze konta?

Zamknij

Tabliczki BHP

Tabliczki BHP oraz tabliczki ppoż. to elementy, które powinny być umieszczone w widocznym miejscu w każdym miejscu pracy. Dzięki nim zadbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników, a także poinformujesz ich o potencjalnym niebezpieczeństwie, które może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tabliczek BHP oraz tych przeznaczonych do ochrony przeciwpożarowej.


Produkty

Strona:

z 4

Następne

Tabliczki BHP – informacyjne i ostrzegawcze

Tabliczki BHP to oznaczenia koloru żółtego, czerwonego, zielonego lub niebieskiego, które zawierają zazwyczaj czarne elementy (ramkę i piktogramy). Takie tabliczki mogą być trójkątne lub prostokątne, w zależności od zastosowania. Zgodnie z przepisami polskiego prawa dotyczącego umieszczania znaków informacyjnych w przestrzeniach publicznych, tabliczki ostrzegawcze BHP powinny znaleźć się w widocznym miejscu w każdym miejscu pracy. Oznaczenia wykorzystywane na tego typu tabliczkach BHP muszą być również  zgodne z określonymi wzorami wymaganymi przez organy kontroli.

Niektóre tabliczki informacyjne BHP należy stosować w konkretnych miejscach, czego przykładem są np. tabliczki do oznakowania drogi ewakuacyjnej lub wskazujące kierunek do wyjścia ewakuacyjnego. Wszystkie tabliczki BHP powinny znajdować się w punktach dobrze widocznych przez pracownika w sytuacji niebezpieczeństwa. Oznacza to, że nie należy zasłaniać ich innymi przedmiotami czy też maszynami i ulokować je bezpośrednio na urządzeniu lub elemencie instalacji, z której korzystają pracownicy.

Tabliczka ppoż. – do czego służy i gdzie należy ją umieścić?

Tabliczki ppoż. to kolejne ważne znaki bezpieczeństwa w miejscu pracy. Oznaczenia te informują o potencjalnym ryzyku pożarowym lub prawidłowym sposobie postępowania w sytuacji zagrożenia pożarowego. Podobnie jak w przypadku tabliczek BHP przepisy prawa narzucają obowiązek umieszczania takich tablic w każdym zakładzie pracy, np. w pobliżu gaśnicy, hydrantu czy też czujnika przeciwpożarowego.

W naszym sklepie internetowym Grawernia.pl oferujemy duży wybór tabliczek BHP i ppoż., które pokryte są specjalną powłoką fotoluminescencyjną zapewniającą lepszą widoczność oznaczenia. Na każdej z nich przygotowany jest specjalny napis lub piktogram, który wygrawerowany został laserowo. Co ważne, nasze tabliczki ppoż. i BHP są odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego też można je umieszczać na zewnątrz. Każda z nich podklejona jest specjalną taśmą piankową lub posiada otworki montażowe, które ułatwiają mocowanie jej do podłoża.